MENÜ

+90 236 230 00 30

FABRİKA YAPIMI

Fabrika yapımı

 

EGEBEY İNŞAAT Anahtar teslimi fabrika inşaatları konusunda ister Çelik Konstrüksiyon Fabrika İnşaatları ister Betonarme Fabrika İnşaatları ya da Prefabrik Fabrika İnşaatları, konusunda uzman Mimar ve mühendis kadrosu ile projelendirmeden ruhsat süreçlerine ve en son iskân sürecine kadar tüm işleri sizin adınıza takip etmekte ve tamamlamaktadır.

 

Fabrika teslimi sonrası olabilecek tadilat bakım ve onarımlar için satış sonrası müşteri ilişkilerimizi devam ettirmekte ve sürekli müşteri memnuniyetini hedef alan ticari anlayışımız ile ticaretimize devam etmekteyiz.

 

 

Betonarme Fabrika İnşaatı yapım aşamaları sırasıyla şu şekildedir:

Yatırım yapacak firmanın ihtiyaçlarına uygun bir arsa bulunması. Ne kadar açık alan (stok sahası), ne kadar kapalı alan ihtiyacı olunduğuna göre değişmektedir. (Avrupa standartlarına göre bir fabrikanın 2000 m2 kapalı alanı olması gerekmektedir.)

 

Arsa alındıktan sonra, ÇED raporu alınması.

Arsa çap alma işlemi yapılması gerekmektedir.

Zemin etütlerinin yapılması.

Vinç ihtiyacı var ise tonajının belirlenmesi.

 

Proje çizilmesi; önce avan projeler çizilerek isteğe ve kullanıma uygun en ideal proje dizayn edilir ve nihai proje çizilir. Uygulama aşamasına geçilir.

 

Hafriyat: sahada kot çalışmaları yapılır. Arsa durumu ve projeye uygun olarak önce nebati toprak sıyrılır, ardından soket yerlerinin ve bağ hatıllarının kazısı yapılır.

 

 • Beton dökülecek alanların altına kırmataş malzeme serilip silindir ile sıkıştırma işlemi yapılır.
 • Gro beton dökümü gerçekleştirilir.
 • Soket sistemi imalatlarına başlanılır. Koruma perdeleri yapılır.
 • Tercihe göre sandiviç panel çatı ve cephe kaplamaları yapılır.

 

Temiz su, pis su, yangın hidrant hattı, doğalgaz hattı, elektrik ve Telekom hatları, görüntüleme sistemleri, tesisatlarla ilgili gerekli kazı dolgu çalışmalarının yapılması. Projedeki kotlara uygun olarak çevre duvarlarının yapılması.

 

 • Güvenlik kulübesi yapılması.
 • Komple sahaya tercihe göre stabilize dolgu ve kırmataş dolgu serilip sıkıştırılması ve saha betonuna hazır edilmesi.
 • Makina yerlerinin yapılması.
 • Eğer projede mevcut ise portal ve topal vinç temellerinin dizayn edilmesi.
 • Yağmur oluğu ve bordür uygulaması.

 

Projedeki statik hesaplara göre helikopterli saha betonlarının dökülmesi. İsteğe göre yüzey sertleştiricili, renkli parlak yüzeyler elde edebilmekteyiz.

 

 • Çevre duvarı üzerine tel-çit ve giriş kapılarının yapılması.
 • Fabrika imalathanesinin seksiyonel kapıları ve yangın kapılarının montaj yapımı
 • Fabrika içerisindeki, mekanik ve elektrik tesisatlarının dizayn edilmesi.

 

İdari ofisler, ortak alanlar ve işçi kullanım alanlarının, projeye uygun olarak; topping betonlarının atılması, tercihe göre dış cephe kaplaması, şap, duvar, sıva, alçı, asma tavan, boya, seramik, ağaç parke, doğrama, merdiven korkulukları, cam bölmeler, yangın kaçış holleri gibi tüm ince işlerin yapımı.

 

Peyzaj yapımı. Yeşil bantlara uygun nebati toprak getirilerek, projede hesaplarını yapmış olduğumuz ağaçlandırılmanın yapımı.

 

Yapacak olduğunuz tüm projelerinizde EGEBEY uzman kadrosu ile yanınızda ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı

Her alanda hizmet veren endüstri ve sanayi kuruluşlarının ihtiyacı doğrultusunda;

 

 • Küçük Ölçekli Fabrika
 • Orta Ölçekli Fabrika
 • Büyük Ölçekli Fabrika
 • Dev Fabrika inşa ediyoruz.

 

Fabrika yapımı maliyetleri kullanılacak araç gereç ve ekipmanlara, çelik malzeme niteliklerine, imalat planlamasına, projelendirmeye ve mühendislik yeteneklerine göre değişmektedir. EGEBEY inşaat olarak biz deneyimli ve donanımlı teknik ekibimiz ile ihtiyacınızı belirleyip size en uygun çözümü sunuyoruz.

 

Uygulama projesi çizilen çelik konstrüksiyon fabrika inşaatına temel kazma ve düzeltme işlemleri ile başlanır. Temele projedeki yerlerine göre çelik kolonların oturacağı flanşlar yerleştirilir. Fabrika yapımı çelik kolonların dikilmesi ile devam eder. Çelik konstrüksiyon üzerine genelde A çatı denilen sistem uygulanarak çelik konstrüksiyon fabrika çatısı vinç yardımı ile yerleştirilir. Farklı çatı sistemleri de mevcuttur.

 

Fabrika çelik konstrüksiyonu iskeleti böylece tamamen oluşmuş olur. Fabrika dış cephe kaplaması istenilen malzemeden yapılabilmektedir. Genelde trapez sac tercih edilmektedir. Isı yalıtımı olması istenen fabrikalarda ise sandviç panel ürünleri kullanılmaktadır. Fabrika çatısında ise genellikle sac tercih edilir. Aralara şeffaf paneller atılarak gün ışığının kullanılması sağlanır.

 

 

Prefabrik Fabrika Yapımı

Günümüz ekonomik koşullarında yatırım yapan firmalar için zamanın önemi kuşkusuz büyüktür. Prefabrik fabrika yapımı yatırım yapan firmalar için yaptığı yatırımın geriye dönüş hızının yüksek olmasını etkilemektedir. İnşaatın süresinin kısaltılması direkt olarak inşaatın yapım tarzıyla ilgilidir.

 

Prefabrike sistem öncelikle bu süreyi kısaltma ve maliyetleri düşürme yönünden avantajlar sağlamaktadır. Modern teknoloji kullanımıyla prefabrik yapıların parçaları, talep doğrultusunda kısa sürede üretilerek inşaat alanına getirildikten sonra birleştirilip kullanıma hazır hale getirilmektedir.

 

Prefabrikasyon “kaliteli üretim” demektir. Boşluklu ve ön germeli elemanlarla çimentodan, demirden, kalıptan ve işçilikten tasarruf sağlanır. Prefabrike elemanlar modüler mimariye ve modüler inşaata elverişlidir. Tasarım kolaylığı dolayısıyla inşaat kolaylığı vardır.

 

Beton kalitesinin yüksekliği ve özellikle ön germe işleri daha fazla yüklerin taşınması ve daha büyük açıklıkların geçilmesini sağlar. Prefabrike inşaatın en önemli özelliği, kullanılan hazır betonun kalitesinin yüksek olması gerekliliğidir. Böylece inşaatın genel anlamda kalitesi bastan sona çok yüksektir. Çünkü prefabrikasyonda standardize olmuş, hata toleransı çok küçük ve düzgün yüzeyli elemanlar üretilmektedir.

 

Fabrika inşaatı için üretilen beton prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir fabrika inşaatı yapılmasını sağlar.  Firmamız tasarım aşamasından montaj aşamasına kadar kaliteyi ön görmektedir.

 

Tasarım aşamasında alanında uzman mühendis kadrosu ile başarılı projelere imza atmaktayız. Yetkin mimar ve mühendislerle çalışmaktayız. Üretim aşamasında çalışmakta olan teknik ekibimiz alanında eğitimlidir.

Kariyer & Teklif Alın

15 yıllık tecrübemizi siz değerli müşterilerimize aktarıyoruz. Bizimle birlikte büyüyen, gelişen ve üreten müşterilerimize teşekkürlerimiz sunarız.

Teklif Alın

Tüm ihtiyaçlarınız için firmamızdan teklif alarak güvenilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Teklif Formu

Egebey İnşaat’da Kariyer

Sen de kendine güveniyorsan hemen bizimle iletişime geç ekibimize katıl.

Kariyer Başvurusu

Copyright © 2021 Egebey İnşaat, Tüm Hakları Saklıdır.